Az utóbbi időben a feng shui divattá vált. Az elmúlt évezredben a tudományos és technikai fejlődés ellenére paradox módon még többet és még feszítettebb tempóban dolgozunk, mint bármelyik előttünk élt generáció. Annyi időt töltünk el a gépek használatával, hogy a bennünk rejlő emberiesség egy része szinte kiveszett belőlünk. A feng shui lehetőséget kínál arra, hogy visszataláljunk az egyszerűbb, természetesebb életformához. De ez csak úgy valósítható meg, hogy a lelki, érzelmi és fizikai egészségünk terén összhang van. Legyünk türelemmel, mert mindenhez idő kell, és mindennek oka van az életben. Soha ne feledkezzünk meg arról, hogy a feng shui legalább akkora részben szól a szimbólumokról, mint a tárgyak elhelyezéséről.
A történelem folyamán a világ különböző helyein létrejött kultúrákban hittek abban, hogy a természetben előforduló szellemek, az időjárás és sok más, amit ugyan nem tudtak megmagyarázni, de ösztönösen érzékeltek, rendkívüliek. Már az ősemberek is felismerték a különleges és szent helyeket. Az ősi kínaiak számára ezt az érzést a feng shui filozófiája fogalmazta meg.
A feng shui filozófiája A feng shui szószerinti fordításban azt jelenti: szél és víz. A feng shui a tárgyak elrendezésének művészete, és az emberi élet, sors öt alkotóelemének az egyike. Az első tényezőt, a sorsot és a végzetet az égiek határozzák meg születésünk pillanatában. A második elem, a szerencse égi, tiszta és emberi formában fordul elő. A harmadik összetevő a feng shui, vagy más néven földi szerencse. Ezután következik az emberszeretet, végül a tanulás és a tapasztalat. Az élet nem más, mint utazás egyik helyről a másikra. Egy adott helyzetből indulunk el, de a választásaink határozzák meg utazásunk módját. A sorsunkat alkotó öt elem közül az utolsó három teszi lehetővé, hogy aktív részesei, irányítói legyünk életünknek, és folyamatosan változtathassunk rajta.
A feng shui alkalmazása Ahhoz, hogy a tárgyakat a feng shui szabályai szerint a megfelelő helyre tegyük, miután végiggondoltuk, életünk mely területét akarjuk megerősíteni, a területekhez társítsuk hozzá a színeket, állatokat, számokat és elemeket. Mindegy, melyik feng shui irányzatot választjuk, legyünk következetesek és gyakorlatiasak. Ha nem érjük el a várt eredményt, nyugodtan próbálkozzunk más módszerekkel. Az irányelvek ugyanazok: tegyük a megfelelő tárgyat a megfelelő helyre, hogy harmóniát teremtsünk a világegyetemmel, a természettel és önmagunkkal.
Amit teszünk, a józan észen, egészséges környezetet teremtő építészeti megoldásokon, intuíción földrajzi, ökológiai meteorológiai, csillagászati ismereteken, belsőépítészeten, ősi kínai filozófián és kínai népi hiedelmeken alapszik. Amint rágangolódunk az univerzum energiáinak áramlására és ritmusára, rendelkezésünkre állnak azok a megoldások, amelyekkel egészségesebb, természetesebb és egyszerűbb életmódot teremthetünk. Őrizzük meg szívünk tisztaságát és szilárd elhatározásunkat, és látni fogjuk, hogyan változtatja át életünket ez a csodálatos és nagyszerű hagyomány.
(Angi Ma Wong Feng shui című könyvének felhasználásával)
|