A minőségi módosítások: a kardinális,
a szilárd és a változó jegyek
A kardinális jegyek:
Ha valaki a Kos, a Rák, a Mérleg vagy a Bak jegyében született, valószínűleg ő lesz az, aki az osztályból először jelentkezik az órán vagy önként ajánlkozik valami iskolán kívüli feladatra. A kardinális jegyek társaságkedvelő, lendületes, kezdeményező alkatúak, akik bár könnyen csalódnak, akkoris közdenek, hogy a dolgokat saját elképzelésük szerint vigyék véghez. Állandó ösztönzést igényelnek. Óriási lelkesedéssel és intenzitással látnak terveik végrehajtásához, ám félúton feladják, mert elunják a dolgot és elvesztik érdeklődésüket. Mindezeket a tulajdonságokat az egészségre alkalmazva, a kardinális jegyek hirtelen betegednek meg, de ugyanolyan hamar talpra is állnak. Bár betegségeik gyakran a túlhajszolt munka eredménye, az ágybanfekvéstől és függéstől való viszolygásuk általában a gyors felépülésre készteti őket. Ahhoz viszont túlságosan türelmetlenek, hogy fontolóra vegyenek bizonyos megelőző inntézkedéseket vagy természetgyógyászati eszközöket, inkább a hagyományos orvoslásra támaszkodnak, mert gyorsan akarnak a betegségből kilábalni.
Bár minden kardinális jegy rendelkezik a fennti tulajdonságokkal, azok az egyes jegyekre jellemző alapelemtől függően más-más módon jutnak kifejezésre. A tüzes jegyek közül a Kos a legönfejűbb, a Rák a legkezdeményezőbb vizesjegy, a társaságkedvelő légies jegyek közül a Mérleg a legnyíltabb, és a Bak a legvállalkozóbb szellemű földies jegy.
A szilárd jegyek
A szilárd jegyek hajlamosak a makacsságra, hajthatatlanságra, eltökéltségre, és óriási mennyiségű akaraterő és önuralom kifejtésére képesek. Akinek a napjegye a Bika, Oroszlán, Skorpió vagy a Vízöntő, az nagyon szereti megőrizni a függetlenségét az életben. Ha megbecsülést élvez és megadják neki a döntés jogát, ő is hasonló figyelemben részesíti azokat, akiket szeret. A szilárd jegyek szülöttei rendszerint a legerősebb alkatúak, minek következtében ők a legellenállóbbak a betegségekkel szemben. Mivel viszont ők hajlandóak a legkevésbé arra, hogy életstílusuk berögződött mintáin változtassanak, náluk a legvalószínűbb, hogy valamilyen krónikus betegség lép fel. Végül aztán, amikor már valóban megelégelik a hosszan tartó és zavaró tüneteket, vagy ha úgy érzik, elveszítik az uralmat a testük felett, a szilárd jegyek végre elfogadják a tényt, hogy változtatásra van szükségük- bármilyen nehéz is legyen ez az elfogadás.
A füldies jegyek közül a Bika a legstabilabb és a leginkább hajlamos a berögződésre, meggyökeresedésekre, a tüzes jegyek kötül az Oroszlán vágyik legjobban a központi szerepre, illetve uralomra, a vizes jegyek közül a Skorpió a legkookabb, és ő tartja leginkább kezében saját érzelmeit, a légies jegyek közül pedig a Vízöntő a legszeszélyesebb és leghajlíthatatlanabb.
A változó jegyek
A minőségi módosítók között a változó jegy a legrugalmasabb, legalkalmazkodóbb, ő képes leginkább a változásra. Az Ikrek, a Szűz, a Nyilas és a Halak szülöttei egyaránt alázatos jelleműek, szinte már kényszert éreznek arra, hogy másokat kiszolgáljanak. Mivel a változó jegyek tulajdonságait módosítják legkevésbé az egyes jegyekhez tartozó alapelemek, ők a legkönyebben formálódó, legbarátságosabb alkatúak, és ők alkalmazkodnak a legkönyebben az új körülménykhez. A változó jegyűek idegrendszere általában nem túl erős, és a betegségekkel szemben is igen sérülékenyek. Ugyanebből kiindulva, ők változtatnak a egkönyebben szokásaikon, és egészségi állaőotuk javítása érdekében szívesen fordulnak alternatív gyógymódok és a megszokottól eltérő szemléletek felé.
A légies jegyek közül az Ikrek a legsokoldalúbbak, a legváltozékonyabb hangulatúak, és ők rendelkeznek a legszélesebb látókörrel. A földies jegyek közül a Szűz a legérzékenyebb, a legjobban befelé forduló és legöntudatosabb. A Nyilas, az önmagával szemben leginkább elnéző tüzes jegy, szívesen fordítja energiáit idegen országokban történő kalandozásokra és minél nagyobb tudás megszerzésére. A Halak a legérzelmesebb, leghajlékonyabb és legbizonytalanabb vizes jegy, és mint ilyen, a legfegyelmezetlenebb és a legkevésbé kitartó.
|