Körömápolás
2006.09.09. 13:23
KÖRÖMÁPOLÁS (3.)
Néhány tipp körömproblémák kivédésére:
Beszakadt körmök esetén: A beszakadás lehet annak az eredménye, hogy túlságosan bereszeltük oldalt a körmünket. Lehetõleg felül vízszintesen, az oldalakat pedig a lehetõ legkevésbé ferdén reszeljük.
Száraz, törékeny körmök: Ugyan úgy, mint a hajunknak a körmeinknek is szükségük van bizonyos mennyiségû zsiradékra, hogy megõrizzék rugalmasságukat. Ha ez hiányzik töredezni fog a köröm. Ez esetben csak acetonmentes körömlakklemosót használjunk. Masszírozzunk minden nap körömolajat, vagy krémet a körömágy bõrébe. Használjunk olyan kézkrémet, ami körmeinket is ellátja tápanyagokkal.
Hasadozó körmök: Ilyen körmöt soha nem szabad vágni, mindig csak reszelni.
Nagyon puha körmök: Kellõ mennyiségû vitamintól ellenállóbbá válnak a körmök. Segít a körömerõsítõ lakk.
Vastag, rugalmatlan körmök: Finom reszelõvel óvatosan reszelhetjük, és simává tehetjük a köröm felületét. A körömolaj és krém sgít rugalmassabbá tenni a körmöt.
KÖRÖMÁPOLÁS (2.)
Néhány tipp, hogy szép leszen a körmünk:
Körömolaj: Minden este masszírozzzuk be körmeinket tápláló olajjal. Otthon készíthetõ változata: -7ml ricinusolajat -3ml szójaolajat -1 csepp bergamottolajat keverjünk össze ás egy kis edénykébe tároljuk. 8 hónapig használható fel.
Olajfürdõ: A mandulaolaj ellenállóbbá teszi a körmöt. Hetenként egyszer mártsuk körmeinket langyos mandulaolajjal teli tálkába.
Pamut kesztyû: Hetente egyszer érdemes pakolással kényeztetni kezünket. Vastagon kenjük be kézkrémmel, húzzunk rá fehér pamutkesztyût és éjszakára hagyjuk rajta.
Gumikesztyû: Ne tegyük ki kezünket a tisztítószerek, vegyszerek káros hatásainak, védjük kezünket gumikesztyûvel.
KÖRÖMÁPOLÁS (1.)
Az emberek elsõ találkozás alkalmával az arc után a kézrõl ítélik meg milyenek lehetünk. A kezünket használjuk érzelmeink kifejezésére, gesztikulálunk vele. Érdemes hetente legalább 1/2 órát rászánni, hogy jobb benyomást keltsünk, ápoltabbnak tûnjünk.
Az alapfelszerelés: -körömvágó olló, vagy körömcsipesz: a körmök alaphosszra vágásához lesz szükség a kettõ közül valamelyikre -körömbõrcsiptetõ: a felesleges körömbõr eltávolítására szolgál, óvatasobban lehet használni, mint a hegyes bõrvágó ollót -bõrfeltoló pálcika: ennek segítségével fogjuk feltolni a körömbõrt -reszelõk -körömkefe: puha kefe a körmök tisztításához -körömfehérítõ ceruza -alapozó lakk
A körömápolás lépései: -reszelés: A körömszélre tartsuk mindig merõlegesen a reszelõt. Mindig közép felé, egy irányba reszeljünk. A sarkokat ne reszeljük túl mélyen, mert könnyeb beszakadhat. -áztatás: A körömágy bõrét fel kell puhítani, ehhez használhatunk körömbõr leszedõ oldatot, vagy egyszerû áztatást langyos szappanos vízben. -körömbõr visszatolása: Három perces áztatás után szárazra töröljük az ujjakat, és visszatoljuk óvatosan a körömágy bõrét -tisztítás: Körömkefével alaposan dörzsöljük át az ujjakat, nemcsak a piszkot és a körömbõr maradványokat távolítja el, hanem javítja a vérkeringést és ellenállóbbá teszi ezzel a körömbõrt. -fehérítés: Ha a körmök elszinezõdtek egy negyed citrommal tisztíthatjuk meg. Kis idõre nyomjuk a körömvégeket a citromba. -krémezés: Használjuk körömbõr krémet, vagy olajokat, amelyek tápanyagokkal látják el körmünket és a körömágy bõrét. Masszírozzuk be hüvelykujjunkkal a krémet körkörös mozdulatokkal. Miután beszívódott a krém, lakkozás elõtt zsírtalanítani kell a körmöket
|